Czym jest orbitrek?

Orbitrek znany jest również pod nazwą “trenaż eliptyczny” lub “cross-trainer” i stanowi jedno z najpopularniejszych urządzeń do ćwiczeń. Możemy z niego korzystać zarówno w domu, jak i na siłowniach. Ćwiczenie na orbitreku polega na poruszaniu się wzdłuż eliptycznego ruchu wskutek czego angażujemy wszystkie mięśnie, a więc efekty uzyskujemy za pomocą nie wielu, a zaledwie jednej maszyny!

W celu uzyskania satysfakcjonujących efektów zaleca się przede wszystkim regularne ćwiczenia. Warto również zwrócić uwagę, aby podczas wykonywania ćwiczeń nasze tętno utrzymywało się pomiędzy 80-85% maksymalnego, gdyż dzięki temu osiągniemy najlepsze rezultaty. Decydując się na to urządzenie mamy do wyboru jego dwie formy: sterowany komputerowo oraz taki, którym sterujemy manualnie. Za jego pomocą możemy uzyskać wymarzoną sylwetkę, gdyż orbitrek modeluje mięśnie pośladków, ud, klatki piersiowej, ramion a nawet pleców.

Orbitrek i jego zalety

Orbitrek jest urządzeniem z całą gamą zalet. Przede wszystkim stanowi on rozwiązanie idealne dla osób, które mają problemy ze stawami lub z różnych względów nie chcą ich obciążać. W związku z tym zalecany jest osobom otyłym oraz seniorom. Dzięki niemu jesteśmy w stanie nie tylko wyrzeźbić ciało, ale również spalić dużą ilość kalorii, a w efekcie tkankę tłuszczową. Sprawdzi się doskonale jako alternatywa dla bieżni, roweru stacjonarnego, czy steppera. Nie musimy więc wychodzić nawet z domu, co stanowi świetną opcję w przypadku niekorzystnej pogody. Ponadto, nawet intensywny trening będzie wydawał się lżejszy niż w przypadku innych urządzeń z uwagi na płynność ruchów jakie wykonujemy.

Warto też wspomnieć o kwestiach zdrowotnych, ponieważ regularne ćwiczenie na tym urządzeniu ma korzystny wpływ na układ krążenia i układ oddechowy. Treningi mogą również zapobiegać osteoporozie, ponieważ regularne ćwiczenia zwiększają gęstość kości. W ostatecznym rozrachunku nasze samopoczucie również znacząco się poprawi.

Gdzie kupić?

Orbitrek z uwagi na swoją, wcześniej już wspomnianą popularność, jest urządzeniem ogólnodostępnym, które znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych jak i w sklepach internetowych. Ceny są bardzo zróżnicowane i zaczynają się od 1100 zł wzwyż. Zależy więc wszystko od tego na jaki rodzaj orbitreka się zdecydujemy i jakich funkcji będziemy oczekiwać. Przed zakupem najlepiej skonsultować swój wybór ze specjalistą, który doradzi nam najlepszą opcję.

Jeśli nie chcemy jednak wydawać jednorazowo pieniędzy, zawsze istnieje możliwość skorzystania z tego urządzenia na siłowniach.