Coś innego

W dwudziestym pierwszym wieku, branża fitness jest jedną z najbardziej prężnie rozwijających się gałęzi rynku. Panująca obecnie moda na trzymanie się zdrowego, aktywnego stylu życia jest widoczna na każdym kroku. Dzięki temu, że bycie “fit” stało się tak popularne, jesteśmy w stanie korzystać z różnych innowacji wychodzących z kreatywnych pomysłów osób z całego świata. Pomimo faktu, że w kontekście dbania o własne samopoczucie oraz o swoją sylwetkę są znane nie od dziś, to urządzenie znane pod popularną nazwą – orbitrek (https://www.marbo-sport.pl/pol_m_Sprzet-Cardio_Orbitreki-1026.html), może zostać  uznane za stosunkowo niedoceniane. Ludzie korzystający z dobrodziejstw popularnych, sieciowych siłowni skupiają się głównie na bieżniach oraz rowerach treningowych, odstawiając tą alternatywę w kąt.

Przyjaciel domatorów

Oczywiste jest, że ludzie trenujący dzielą się na dwa typy – tych chętnie korzystających z siłowni oraz tych wolących ćwiczyć w domu. W pierwszym przypadku, ze sprzętem nie ma najmniejszego problemu, jednak “domatorzy” mogą napotkać pewne problemy, związane głównie z miejscem na przetrzymywanie urządzeń niezbędnych do ćwiczeń. Tu z pomocą przychodzi nam wcześniej wspomniany orbitrek. Dzięki swojej złożoności, używając obritreka ćwiczymy naraz wiele partii mięśniowych, takich jak:

  • nogi
  • pośladki
  • brzuch
  • ramiona.

Ponadto, trening z wykorzystaniem tego przyrządu jest też treningiem cardio, który usprawnia naszą kondycję, zwiększa wydolność oraz poprawia pracę układu krążeniowego. W ten sposób dbamy o jedne z najważniejszych grup mięśni w naszym ciele. Co więcej, trening na orbitreku pozwala na zachowanie anatomicznej motoryki naszego ciała, czyli takiego, który jest zgodny z naturalną płaszczyzną ruchu. Jesteśmy więc w stanie uniknąć przeciążeń występujących w stawach oraz w kręgosłupie.

Wróg kilogramów

Jak zostało to już wspomniane wcześniej, ćwicząc na maszynie eliptycznej angażujemy dużą część naszego ciała, a także pozytywnie wpływamy na naszą kondycję. Jednak jedną z najważniejszych informacji dla osób niezdecydowanych na korzystanie z niego jest fakt, że pomaga w szybkim tempie zrzucić niepotrzebne kilogramy. W zależności od natężenia, z jakim trenujemy oraz samej długości sesji treningowej, jesteśmy w stanie spalić ogromną ilość kalorii. W zależności od wagi początkowej osoby korzystającej z orbitreka, pół godziny “pedałowania” pomaga spalić od 300 aż do 600 kcal. Aby efekty pojawiły się szybko, zaleca się od trzech sesji treningowych w ciągu tygodnia, połączonych z innymi ćwiczeniami, do których nie są potrzebne żadne przyrządy, ponieważ operujemy masą własnego ciała, tj. pompki czy brzuszki. Trening z wykorzystaniem tego urządzenia jest więc rozwiązaniem idealnym dla każdego, kto chce w zdrowy sposób zmienić swoją sylwetkę.